Star Radio (Ex Yu Retro) live

Star Radio (Ex Yu Retro)
Play

Star Radio (Ex Yu Retro) live

Volume
Unfavorite Pop Up

About Star Radio (Ex Yu Retro)

Стар Медиа е професионалнен балкански музички стриминг медиум кој започна со работа на 14 декември 2011 година. Работиме на професионална студиска аудио опрема во простории специјално уредени за реализација на нашата програма. Располагаме со три професионални стримиг сервери преку кои ја слушате нашата програма во висока резолуција на звук и тоа веб страна и надворешни реемитувачи во 1411 kbps Flac и 320 kbps AAC и андроид/ајфон апликации во AAC+ 64 kbps. Можете да не слушате секој ден, секаде во светот, 24 часа онлајн на нашата веб страна www.radiostar.pro или преку нашите Андроид и Ајфон апликации кои се достапни за гратис симнување на соодветните платформи. Сериозноста на нашиот бренд ја поткрепува фактот што програмата ја реализираме во две професионални аудио студија. Во нашата програмска шема нудиме квалитетен избор на балканска музика, емисии во живо со забавно-едукативен карактер, топ листи и уште многу други содржини кои можат да го привлечат вашето внимание. Нашиот тим го сочинуваат професионалци со долгогодишно искуство во оваа дејност кои се секогаш спремни да одговорат на предизвикот и да ги исполнат Вашите музички барања. Во склоп на нашиот медиум функционираат 7 (седум) музички канали на кои презентираме различни музички жанрови: 1. Стар во Живо – Балканска забавна музика (нова и стара), 2. Екс Ју Ретро – 100% Екс Ју ретро забавна поп-рок музика, 3. Урбан Фолк – Балканска народна поп-фолк музика, 4. Стар Плус – Балканска поп, денс и трап музика, 5. World Hits – Светски нови и евергрин хитови, 6. Боеми – Боемско-кафански хитови, 7. Мк Народна - 100% македонска народна музика. Се надеваме дека тука ќе го пронајдете својот омилен музички стил и ќе уживате во оригиналната енергија. Благодариме што сте дел од нашите слушатели и уживајте со Стар Медиа.

Users Rating:

star star star star star
star star star star star
Microphone

Contacts

Website
https://radiostar.pro/
Telephone
+38977571535
Email
info@radiostar.pro
Add this radio's widget to your website
Broadcast Monitoring by ACRCloud

Related stations