Ekonomia i cała reszta by Kamil Fejfer i Łukasz Komuda

Ekonomia i cała reszta

Kamil Fejfer z wykształcenia jest politologiem, a z zawodu publicystą i autorem książek („Zawód. Opowieści o rynku pracy", „O kobiecie pracującej. Dlaczego mniej zarabia, chociaż więcej pracuje" i „Klimat, czyli możemy uniknąć katastrofy"). Założył też prześmiewczy i antyneoliberalny „Magazyn Porażka" na portalu Facebook.


Łukasz Komuda to ekonomista, który po 17 latach pisania i redagowania tekstów o biznesie przeniósł się do sektora pozarządowego, by zajmować się tematyką rynku pracy oraz ekonomii społecznej. Przełożył z angielskiego dwie książki zajmujące się źródłami kryzysu finansowego - w tym tymi aksjologicznymi.


Razem rozmawiają o rzeczach ciekawych, na które w mediach głównego nurtu jest za mało miejsca. Które są mało zrozumiałe dla większości odbiorców. Dla których powstało sporo mitów, nadmiernych uproszczeń lub niepotrzebnych uprzedzeń. Wszystko to z obszaru ekonomii i powiązanej z nią ściśle socjologii, psychologii, demografii, etnografii, antropologii, nauk politycznych, a nawet neurobiologii i paru innych dziedzin.


Bo wszystko jest powiązane i zwykle bardziej skomplikowane, niż sądzimy. A w życiu pewne są dwie rzeczy: ekonomia i cała reszta.Hosted on Acast. See acast.com/privacy for more information.

Kategori: Vitenskap og Medisin
 • 70 
  - #32 Dlaczego nie wyjdzie Ci kariera influencera?
  Wed, 01 Feb 2023
 • 69 
  - Piguła 38: Bez dyplomu, bez stałej posady, bez kompromisów. Życie Michała Kaleckiego
  Wed, 25 Jan 2023
 • 68 
  - Piguła 37: Balcerowicz nie chce lepszego życia i krótszej pracy?
  Wed, 18 Jan 2023
 • 67 
  - Piguła 36: Wojna atomowa? Kolejny kryzys? Gigantyczna katastrofa? Czyli o tym, jak przewidywać przyszłość
  Wed, 11 Jan 2023
 • 66 
  - #31 Skąd biorą się pieniądze? Z powietrza! Rozmowa z ekonomistą Wojciechem Paczosem
  Wed, 04 Jan 2023
Vis flere episoder

Flere podkaster innen vitenskap og medisin

Flere vitenskap og medisin internasjonale podcaster